Gäller perioden 30/10-5/11
Höstlovet är äntligen här! Vi på Arena Älvhögsborg är redo att bjuda in till en oförglömlig vecka med kuslig halloweenstämning och spännande överraskningar i badet. Höstlovsveckan innebär också en del förändringar som kan vara bra för dig som badgäst att känna till:
1. Hopptornet öppet varje dag
Under hela höstlovet kommer vårt hopptorn att vara öppet från och med kl. 10.00 varje dag. Gör dig redo för fler roliga dyk och skratt i våra pooler!
2. Begränsat utrymme för motionssim
Vi vill informera våra gäster om att det kommer finnas begränsat med platser för motionssim. Morgonsim öppet som vanligt enligt ordinarie öppettider. Se till att komma under dessa tider för en avkopplande simtur.
3. Utökade öppettider i multi- och varmbassängen
Vi kommer att öppna upp fler tider i våra andra bassänger för att ge dig en ännu bättre badupplevelse när du besöker oss under höstlovet. Läs mer under ’’Öppettider’’.
4. Discoljus torsdag och fredag från kl 12.00
Dyk ner i vår härliga halloweenstämning med discoljus på torsdag och fredag från klockan 12.00. Vi kommer också erbjuda gnuggisar (tatueringar) till våra yngre badgäster!
Så kom och fira höstlovet tillsammans med oss på Arena Älvhögsborg och skapa oförglömliga minnen med hela familjen!